Ліпнина в сучасному інтер'єрі

a

Раніше декоративні елементи стін, стелі і плінтуса були зроблені за допомогою гіпсу. Поступово гіпс почали замінювати поліуретаном. І сьогодні ліпний декор зайняв почесне місце не тільки в класичних, але і сучасних інтер’єрах.     

Найчастіше ліпнина в інтер’єрі представлена у вигляді декоративних карнизів, плінтусів і молдингів. Кожен з перерахованих вище елементів приховує в собі цілий світ візерунків, фактур і композицій. Різниться ліпний декор за матеріалом, з якого він виготовлений, і областю застосування.

Бюджетним матеріалом є пінополістирол: він досить вологостійкий, легкий і простий в монтажу, проте дуже крихкий. Більш довговічним і естетичним матеріалом вважається пінополіуретан. Він міцний і вологостійкий, має хорошу фактуру.

Орнамент завжди гарно виглядає в приміщеннях з високими стелями, додаючи їм легкості і глибини. Важливо, що чим менше приміщення, тим менше декоративних елементів має простежуватися в ліпнині. У сучасних інтер’єрах ліпнина все частіше з’являється не тільки на стінах і стелях, а й на інших великих елементах – вікнах і дверях.

Поділитися: Автор:

ampir

m
наступна новина Ліпнина в сучасному інтер'єрі
p